NEWSLETTER | KONTAKT


           
  < návrat zpět

10.4.2017 - Projekt "Cesta pro mladé", Projekt "Vzdělávání praxí"

Poskytněte praxi a získejte posilu do týmu

Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV, je realizátorem projektů, díky nimž mohou firmy a podnikatelé získat posilu do týmu a poskytnout zájemcům praxi v reálném firemním prostředí.

Letáček ZDE

 

Projekt Cesta pro mladé

Cesta pro mladé propojuje studenty a firmy formou praxe a je určena studentům posledních ročníků a jednoletých jazykových škol a na druhé straně firmám, které tak mohou získat mladou krev do týmu a finanční kompenzaci nákladů spojených s mentorováním stážisty. Její výše závisí na pozici, na kterou firma vypíše praxi a celkové délce kurzu. Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí – z praktické části kurzu, která se odehrává ve firemním prostředí, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje.

Praktickou část zajišťují tzv. poskytovatelé, což jsou organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. Do projektu se od září 2016 zaregistrovaly už stovky firem a každým okamžikem přibývají další. Ve firmách studenti pod vedením zkušeného mentora rozvíjejí své odborné dovednosti v oboru, který studují. Praktická část kurzu je v rozmezí 80 – 240 hodin a na tom, zda je absolvují během 1–6 měsíců, se student sám domluví s poskytovatelem. Více informací o našem projektu zjistíte na stránkách www.cestapromlade.cz. Najdete tam i kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Kontakt

Ing. Marie Trčková

manažerka pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj

Stáže s Cestou pro mladé

tř. Kosmonautů 1151/6C

779 00 Olomouc

+420 608 224 094

marie.trckova@fdv.cz

 

Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. Osobám nezaměstnaným a rodičům na/po rodičovské dovolené umožňuje získat znalosti o nových pracovních postupech a technologiích. Zapojit se do projektu mohou také osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let a prostřednictvím vzdělávání praxí si osvojit praktické znalosti, které jsou nezbytné pro výkon práce. Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod a v neposlední řadě i úhradu finančních nákladů.

V průběhu celého projektu jsou k dispozici regionální kanceláře v krajských městech ČR, ve kterých můžete konzultovat možnosti zapojení se do projektu. Podrobné informace k projektu se dočtete na webových stránkách www.vzdelavanipraxi.cz. a aktuality nejen o vzdělávání praxí můžete sledovat na našich sociálních sítích.

Vzdělávání praxí i Cesta pro mladé navazují na předchozí úspěšné projekty realizované Fondem dalšího vzdělávání. Všechny projekty se setkaly s nemalým zájmem ze strany uchazečů i poskytovatelů a více než 90 % zúčastněných hodnotilo absolvovanou stáž jako velmi přínosnou. Jsme rádi, že se řada poskytovatelů zapojuje do projektů opakovaně, což svědčí o přínosu a dává smysl celé práci.

Kontakt

Mgr. Tomáš Odstrčil

manažer pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Vzdělávání praxí

Poděbradova 1223/61b

702 00 Ostrava

+420 770 102 818

tomas.odstrcil@fdv.cz

 


 PARTNEŘI

  HK V KARVINÉ  |   NEWSLETTER  |   AKCE A PROJEKTY  |   FOTOGRAFIE Z AKCÍ  |   KONTAKT  |   KHK MSK  |  
KE STAŽENÍ  |   ARCHÍVNÍ PŘÍSPĚVKY  |   ARCHÍVNÍ FOTOGALERIE  |   HK ČR